Buďte v obraze! Sledujte zpravodajství o aktuálním ekonomickém vývoji v tuzemsku i ve světě v sekci Novinky nebo se přihlaste k odběru našeho bezplatného Newsletteru.

MENU
Pojištění pohledávek

Origin a AU Group jsou nově partnery na rostoucím indickém trhu

Společnost Origin, přední poskytovatel pojištění obchodního rizika v Indii, a AU Group – nezávislý světový makléř specializující se na pojištění pohledávek – uzavřely před několika dny strategické partnerství. Origin díky němu může poskytovat širší škálu pojistných produktů a služeb. AU Group tím rozšíří svůj geografický dosah o další významné teritorium.

12.4.2023, Tomáš Jurík

Z partnerství mohou těžit i zákazníci ARFiNu, společnosti ze skupiny AU Group, působící na českém a slovenském trhu a zaměřující se na pojištění pohledávek.

Pojištění pohledávek nabývá v Indii, také v kontextu nestability světové ekonomiky, na významu. Partnerství umožní společnosti Origin nabízet svým zákazníkům komplexní škálu produktů a služeb pojištění pohledávek, včetně krytí politických rizik, neplacení a platební neschopnosti.

Jak je na tom indický trh z hlediska pojištění pohledávek?

Podle posledních ekonomických dat je produkt pojištění pohledávek v Indii jen velmi málo rozšířený. Pojistné produkty ke zmírnění svých obchodních rizik – domácích i exportních – využívá méně než 5 % indických korporací. To je v ostrém kontrastu s vyspělými ekonomikami, kde je pojištění obchodního rizika běžnou součástí obchodování.

K důvodům aktuální situace na indickém trhu patří nedostatečné povědomí o výhodách pojištění pohledávek mezi indickými podnikatelskými subjekty a také omezená dostupnost těchto produktů. Změnit dosavadní praxi je jedním z cílů nově uzavřeného partnerství mezi společnostmi Origin a AU Group, jež propojuje odborné znalostí a zkušenosti AU Group v oblasti pojištění pohledávek a politických rizik a silnou pozici společnosti Origin v Indii.

Nové partnerství umožní evropským firmám lepší přístup na indický trh. Nabízí také know-how týkající se tohoto stále ještě poměrně exotického území s velkým rozvojovým potenciálem. Spolupráce zároveň zjednoduší život nadnárodním společnostem, které jsou v portfoliu skupiny AU Group a ARFiN a mají nebo plánují mít v Indii pobočku,“ říká Tomáš Jurík, Managing partner společnosti ARFiN BROKER Slovakia.

O společnosti Origin

Origin je přední makléř v oblasti pojištění pohledávek v Indii s více než 15 lety zkušeností v oboru. Společnost má v Indii silnou pozici a svým zákazníkům poskytuje vysoce kvalitní služby zaměřené na pojištění obchodního rizika. Do jejího portfolia patří řada významných společností napříč různými odvětvími.

O společnosti AU Group

AU Group je nezávislým mezinárodním makléřem specializovaným na obchodní pohledávky. Na trhu působí již od roku 1929. Cílem skupiny je pomáhat firmám optimalizovat jejich obchodní pohledávky a podporovat jejich růst. AU Group se zaměřuje na řešení v oblasti pojištění, financování a správy pohledávek a specializovaných řešení pro elektronický obchod. Nezávislá rodinná společnost AU Group má v současnosti 260 zaměstnanců ve 46 zemích světa, více než 4 500 klientů a pokrývá obchodní transakce, jejichž výše přesahuje 300 mld. eur. ARFiN je součástí této celosvětové sítě od roku 2013.