Buďte v obraze! Sledujte zpravodajství o aktuálním ekonomickém vývoji v tuzemsku i ve světě v sekci Novinky nebo se přihlaste k odběru našeho bezplatného Newsletteru.

MENU
S KLIDEM PROFESIONÁLŮ. S NEJLEPŠÍ NABÍDKOU

Prodej firem

Svou fungující firmu můžete předat dál lidem, kteří přirozeně navážou na vaše vize. A dostat za ni tu nejlepší cenu. Propojíme vás se seriózním zájemcem o pokračování vašeho byznysu. A provedeme vás bezpečně procesem nákupu a prodeje firmy nebo podílu. Vítejte v sekci M&A.

Možná už jste z podnikání unavení. Na trhu jste víc než čtvrtstoletí a vaše rodinná firma nemá pokračovatele. A vy byste si rádi užili pár dalších let bez věčného stresu a s příjemným finančním polštářem. Pak nastal čas na prodej firmy. Vyslechneme si váš příběh a zajímat se budeme především o to, co byste chtěli, aby se s firmou po prodeji stalo. Je pro vás nejdůležitější cena, za kterou firmu prodáte, nebo máte jiné ambice? Aby nový investor neutlumil její činnost? Aby vaši lidé nepřišli o práci? Aby se příliš neměnila její vize a směřování? To vše jsou důležité otázky, které s vámi probereme a které budeme při prodeji firmy zohledňovat.

Provedeme vás celým prodejem a všemi jeho nástrahami i formalitami. Najdeme tu pravou protistranu, která má o váš podnik zájem a splňuje vaše kritéria. Sáhneme do naší široké databáze a oslovíme potenciální zájemce o vaši společnost a její produkci. Ve spolupráci pak najdeme společné zájmy, nastavíme pravidla a vyladíme všechny konkrétní kroky a detaily, které prodej firem nebo fúzi více společností provází.

Je pravděpodobné, že si nejste jistí, kolik za svou firmu můžete dostat. Ani to není nic, co bychom neuměli vyřešit. Za mnoho let na finančním trhu jsme zdokonalili vlastní postup pro nezávislé ocenění firem. Vycházíme ze všech dostupných informací, ale také z vlastní praxe a náhledu na aktuální stav české i světové ekonomické situace. Dříve než dojde na prodej firem, tedy přicházejí ke slovu naše analýzy a valuace vaší společnosti. Ocenění podniku kopíruje reálnou cenu, kterou jsme pak schopni na trhu získat.

Může vám jít naopak o rozšíření vašich aktivit formou koupě jiné společnosti, nebo jen její vybrané části. Tu nejvhodnější, která zapadá do vašich dlouhodobých vizí, dokážeme identifikovat, ohodnotit a připravit strategii vedoucí k naplnění vašeho cíle.

Možná si kladete otázku, jak maximalizovat hodnotu firmy v několikaletém horizontu? Tyto požadavky řešíme včetně nastavení jednoduchých kontrolních mechanismů, zda se to opravdu děje.

Váš zájem ale může být trochu jiný.  Může jít „jen“ o restrukturalizaci vašeho podniku, o jeho ozdravení včetně nastavení controllingových procesů, nebo přímo o krizového řízení včetně personálních změn. Případně o vytvoření nové skupiny firem, třeba za účelem rozdělení rizika na více subjektů. S tím vším máme zkušenosti a pomůžeme vám vymyslet a vybrat optimální řešení. Jste-li potenciální investor, spolupracovat s námi můžete také v případě, že potřebujete zajistit financování plánované investice.

POZOR: Neobchodujeme s účelově založenými firmami (ready made), nebo firmami bez aktiv, které nevykazují žádnou, nebo jen minimální činnost.
Jsem majitel firmy a chtěl bych orientačně vědět...

Jaká je hodnota mé firmy

Zadejte základní informace o Vaší firmě a my Vám zjistíme orientační cenu

    Základní info o Vaší společnosti

    *povinné položky