Buďte v obraze! Sledujte zpravodajství o aktuálním ekonomickém vývoji v tuzemsku i ve světě v sekci Novinky nebo se přihlaste k odběru našeho bezplatného Newsletteru.

MENU
REÁLNÝ POHLED NA BYZNYS

Analýzy, ocenění společností a hodnocení rizik

Jaké je cena vaší firmy? Chcete-li zjistit hodnotu svého podniku, je klíčové zohlednit pozitivní stránky a to, v čem jste jedineční. Zároveň je nutné zaměřit se na negativa a rizika. Tak se přiblížíme reálnému pohledu případného investora. Naše analýzy jsou podkladem pro vaše správná rozhodnutí.

Analýzy

Tržní hodnota firmy

Kolik můžete za svou firmu dostat? Využijte náš prověřený postup pro nezávislé ocenění firmy. Kombinací dvou metod vám vypočteme hodnotu vaší společnosti. Budete velmi přesně vědět, za jako částku se dá vaše firma v tomto okamžiku prodat.

Vedle standardních metod k ocenění firmy používáme vlastní, dlouhodobě osvědčený postup. Získáte ohodnocení svého výrobního či obchodního podniku a produktivity vaší společnosti. Do ceny firmy zahrneme také vlastní kapitál a aktualizovanou hodnotu aktiv. Přihlížíme k mimobilančním skutečnostem, řídicímu a vlastnickému modelu a dalším individuálním faktorům. Pak pečlivě „vážíme“ jakou hodnotu generuje „core“ business a do jaké míry se jedná o prodej realit. Ocenění podniku tak kopíruje reálnou cenu, kterou jsme pak schopni při prodeji firmy na trhu získat.

Analýza rizik

Potřebujete si být jistí, že váš nový obchodní partner je solidní? Analýza rizik je preventivní nástroj vhodný pro prověření vašich nových odběratelů či dodavatelů. Podrobně vyhodnocuje finanční zdraví a nefinanční situaci firem. Analýza rizik zahrnuje také posouzení propojených osob a jejich historických i aktuálních obchodních vazeb. Poskytuje informace a podklady pro důležitá obchodní rozhodnutí s cílem minimalizovat případná rizika. Jedním z nástrojů zajištění podnikání může být pojištění pohledávek.

Co od analýzy rizik očekávat?

Oborová analýza

Oborová srovnávací analýza poskytne porovnání vašeho podnikání s nejbližší konkurencí ve více rovinách. Výstupy oborové analýzy pomohou odhalit skryté rezervy vaší firmy. Upozorní na nejsilnější oblasti podniku a doporučí, kam zaměřit svou pozornost v budoucnu.

Site audit

Site audit je osobní prověrka na místě, pro případy, kdy si chcete být opravdu jistí. Obvykle se jedná o detailní analýzu vybraných oblastí nebo jen dílčích parametrů vycházející z Analýzy rizik, které je vhodné je ověřit fyzicky, na místě – „on site“.

Čeho si při Site auditu všímáme? Výstupem je:

Site audit je možné uskutečnit otevřenou či skrytou formou.

Další nástroje hodnocení rizik

Lustrace

Strojové prověření všech aktuálně dostupných informací o daném subjektu z veřejných, placených i specifických zdrojů. Výsledkem je několikastránkový report, obvykle opatřený komentáři analytiků.

Monitoring

Průběžný monitoring vašich obchodních partnerů je základem pro prevenci obchodních rizik. Jedná se o strojové monitorování:

Analýzy, ocenění společností a hodnocení rizik

Zadejte základní informace o Vaší firmě a my Vám zjistíme orientační cenu

    Základní info o Vaší společnosti

    *povinné položky