Buďte v obraze! Sledujte zpravodajství o aktuálním ekonomickém vývoji v tuzemsku i ve světě v sekci Novinky nebo se přihlaste k odběru našeho bezplatného Newsletteru.

MENU
Pojištění pohledávek

Aktuálně: Jak vypadá trh pojištění pohledávek

Světová makléřská jednička v oblasti obchodního rizika AU Group zveřejnila nejnovější studii trhu s pojištěním pohledávek.
Jak vypadají a jak se v posledním období vyvíjejí obraty, zisky, Loss Ratio (LR) nebo jak v tomto segmentu vypadají ukazatele efektivity v přepočtu na zaměstnance?

19.7.2023, Tomáš Jurík

Výsledky studie skupiny AU Group, jejímž členem je také ARFiN BROKER, ve stručném přehledu dokládají, jak se na trhu a pojišťovnách pohledávek projevilo post-covidové oživení i následné zhoršení geopolitické situace.

Po krátkém oživení počet insolvencí opět na vzestupu

Hospodářský růst v roce 2022 – po skončení covidových restrikcí – umožnil podnikům dosáhnout vyšších tržeb, a tudíž velmi dobrých ekonomických výsledků. Z oživení trhu těžili rovněž pojistitelé pohledávek, kteří zaznamenali prudký nárůst pojistného a historicky nízkou úroveň pojistných událostí. Od třetího čtvrtletí roku 2022 se však trend začal obracet. Počet insolvencí od té doby roste téměř ve všech regionech světa.

Jaké důsledky bude mít aktuální vývoj pro trh s pojištěním pohledávek? Začtěte se do statistik, obchodních výsledků pojišťoven a seznamte se také s odhady dalšího vývoje v segmentu pojištění obchodního rizika – prostudování přehledné 7stránkové studie vám nezabere víc než 10 minut.

STÁHNOUT STUDII