Buďte v obraze! Sledujte zpravodajství o aktuálním ekonomickém vývoji v tuzemsku i ve světě v sekci Novinky nebo se přihlaste k odběru našeho bezplatného Newsletteru.

MENU
Optimalizované financování pohledávek

Faktoring

Zajistěte pro svou firmu provozní financování a mějte tak vždy dostatek prostředků na své podnikání. Optimálně nastavený faktoring zaručí, že se kvůli nezaplaceným pohledávkám nedostanete do finančních potíží, případně nebudete muset zvyšovat zadlužení své společnosti. Jak na to? Mějte po svém boku ARFiN – zkušeného partnera, který vám pomůže najít způsob, jak optimalizovat financování krátkodobých pohledávek formou faktoringu.

Co to je faktoring a jak funguje?

Faktoring (factoring) je nástroj na provozní financování podniku. Princip faktoringu je založený na průběžném odkupování vašich krátkodobých pohledávek, většinou před jejich splatností, faktoringovou společností či bankou. Vy jako dodavatel zasíláte faktury jak odběrateli vašeho zboží či vašich služeb, tak faktoringové společnosti. Ta ihned financuje větší část hodnoty postoupené pohledávky (obvykle 90 %) a zbývající část (doplatek) pak po úhradě odběratelem.

S čím vám faktoring pomůže?

Faktoring podle vašich potřeb

Jste střední nebo větší společnost?
Zorganizujeme pro vás výběrové řízení mezi všemi významnými faktoringovými společnostmi na trhu.

Jste menší firma?
Po rychlé analýze vašich potřeb a vaší finanční situace vám doporučíme faktoringovou společnost, která dle našich zkušeností bude umět rychle a efektivně vyřešit potřebu financování.

Máte zákazníky i mimo region?
Umíme klientům navrhnout optimální lokální řešení. Ale jsme připravení nabídnout také mezinárodní řešení ve spolupráci s AU GROUP, celosvětovou finanční skupinou, jíž jsme součástí.

Uvažujete současně i o pojištění pohledávek?
V případě zájmu o faktoring a současně o pojištění pohledávek umíme obě služby zajistit společně v jednom „balíčku“, nebo samostatně.

Proč faktoring se společností ARFiN?

Jsme profesionálové na faktoringové financování. Založili jsme společnost HP Finance, kterou později koupila mezinárodní skupina Coface. Lidé, kteří v současnosti pracují v naší společnosti, dlouhou dobu vedli faktoringové společnosti v České republice i na Slovensku.

Dlouhodobě pracujeme na tom, aby se značka ARFiN stala synonymem pro respektovanou a důvěryhodnou makléřskou společnost. Při spolupráci s našimi partnery si proto zakládáme na následujícím přístupu a hodnotách:

Jakým klientům jsme pomohli s faktoringem?

Faktoringové financování české společnosti Spolchemie, jejíž roční obrat se pohybuje v řádu vyšších mld. Kč. Limit financování 150 mil. (regresní a bezregresní faktoring, otevřená cese).

Faktoringové financování české pobočky nadnárodní společnosti s obratem přesahujícím 1 mld. Kč. Limit financování 9 mil. eur (regresní faktoring s vinkulací pojistného plnění, blokový, skrytý, tichá cese)

Celá řada menších klientů s financováním v jednotkách či nižších desítkách mil. Kč.

 

Chci získat faktoring

Prosím, zadejte základní údaje o vaší společnosti.
My se vám ozveme s návrhem dalšího postupu.

    Základní info o Vaší společnosti

    *povinné položky