Buďte v obraze! Sledujte zpravodajství o aktuálním ekonomickém vývoji v tuzemsku i ve světě v sekci Novinky nebo se přihlaste k odběru našeho bezplatného Newsletteru.

MENU
Případová studie. Pojištění pohledávek

Pojištění pohledávek pro skupinu JANČA & EMAS

Jedna z největších českých skupin má nové pojištění pohledávek. Připravili jsme pro ni výběrové řízení a pomohli vybrat z nabídek úvěrových pojišťoven tu nejvýhodnější. Firma má nyní mnohem lépe kryté riziko a ještě ušetřila.

Česká skupina chce změnu v pojištění pohledávek

JANČA & EMAS group s.r.o., jedna z největších českých skupin zaměřených na prodej elektroinstalačního materiálu, prošla během uplynulých let rychlým vývojem. Doprovázela jej řada organizačních i obchodních změn. Společnost měla zájem o optimální vyřešení svého existujícího pojištění pohledávek, což souviselo také se změnami ve struktuře firem, které do skupiny patří. Klient se rozhodl uspořádat výběrové řízení na makléře, se kterým následně vybere vhodnou úvěrovou pojišťovnu.

Jak vybrat úvěrovou pojišťovnu? Výběrové řízení

Nejdříve jsme se dohodli s klientem na rozsahu poptávky. V rámci výběrového řízení jsme vyžádali nabídku pojištění pohledávek u všech dostupných úvěrových pojišťoven a detailně specifikovali požadavky klienta. Včetně našeho doprovodného komentáře k rozsahu zakázky. Jednotlivé nabídky jsme pak detailně vyhodnotili. Co to obnášelo? Provedli jsme srovnání u čtyř desítek parametrů pojištění pohledávek a zpracovali pro klienta přehledné srovnání doplněné naším komentářem. Součástí analýzy bylo i detailní vyhodnocení nabídnutého krytí rizika, především úvěrových limitů. Následně jsme všechny nabídky osobně projednali s klientem, vysvětlili výhody a nevýhody u jednotlivých nabídek a společně s klientem zúžili počet nabídek k finálnímu projednání s pojišťovnami. Z následného vyjednávání s pojišťovnami, které proběhlo i za účasti klienta, který si přál být u jednání, došlo k upřesnění nabídek ze strany pojišťoven.

Po finálním rozhodnutí klienta o vítězné nabídce jsme s vítěznou pojišťovnou vyjednali kompletní smluvní dokumentaci, provedli její kontrolu, zda ujednání odpovídají její nabídce a doporučili klientovi její podpis. Celý proces od prvního kontaktu s klientem až po uzavření smlouvy trval přibližně 3 měsíce.

Lépe kryté riziko a úspora

Díky změně makléře a výběrovému řízení mezi všemi pojišťovnami se nám podařilo dosáhnout výrazného rozšíření krytí rizika o více než 40 % v objemu poskytnutých úvěrových limitů. K tomu jsme pro klienta vyjednali další připojištění, která rozšířila krytí rizika nezaplacení pohledávek. Klient dále ušetřil na pojistném a dalších finančních nákladech více než třetinu nákladů v porovnání s původními podmínkami pojištění.

Přístup Arfinu klienta oslovil

Po pečlivém zvážení a posouzení služeb jednotlivých makléřů jsme se v naší firmě rozhodli pověřit touto problematikou specializovaného makléře na pojištění pohledávek firmu Arfin Broker s. r. o.  S ředitelem divize pojištění pohledávek panem Hrazdírou jsme se velmi rychle dohodli na rozsahu zadání a o víc jsme se starat nemuseli. Obratem jsme obdrželi zpracované nabídky jednotlivých pojišťoven s podrobným komentářem, argumenty a doporučeními, kterou nabídku využít. Vše proběhlo hladce k naší plné spokojenosti a navíc jsme výrazně ušetřili na pojistném a dalších poplatcích. S panem Hrazdírou jsme ve velmi častém kontaktu, kdy nám průběžně pomáhá se získáním nových a zlepšením stávajících úvěrových limitů. Dále nám monitoruje pojistné podmínky a jejich splnění z naší strany, především u pojistných událostí. Spolupráci s makléřem Arfin Broker a.s. mohu s klidným svědomím doporučit.

Lukáš Janča, provozní & finanční ředitel, JANČA & EMAS group s. r. o.