Buďte v obraze! Sledujte zpravodajství o aktuálním ekonomickém vývoji v tuzemsku i ve světě v sekci Novinky nebo se přihlaste k odběru našeho bezplatného Newsletteru.

MENU
Pojištění pohledávek

ARFiN je smluvním partnerem pojišťovny EGAP

Společnost ARFiN se stala jedním z vybraných partnerů pojišťovny EGAP. Česká vývozní agentura se rozhodla změnit svou dosavadní strategii a navázala smluvní spolupráci s malou skupinou makléřských společností, které se dlouhodobě specializují na pojištění pohledávek. Nechybí mezi nimi ani ARFiN BROKER. Partnerství s pojišťovnou EGAP umožňuje poskytovat kompletní makléřské služby včetně operativní správy a on-line podpory pojištění u všech produktů EGAP.

24.2.2023, Luděk Obadal

 

Podpisem smlouvy o spolupráci se ARFiNu otevírá možnost nabízet stejný rozsah služeb u produktů pojišťovny EGAP jako u pojistek všech ostatních komerčních pojišťoven. Mezi ně patří například Atradius, Allianz Trade, Coface nebo Credendo. Podpora se týká také pojistných produktů s účastí bank.

I dosud jsme našim klientům produkty EGAP doporučovali, pokud to bylo vhodné. Ale neměli jsme žádnou možnost pozitivně ovlivnit následnou spolupráci a chyběl nám přístup do systémů pojišťovny. Nyní se situace mění a těžit z ní budou především klienti,“ zdůrazňuje Otakar Hrazdíra, ředitel divize pojištění skupiny ARFiN.

Kdo je EGAP?
Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) je specializovaná vývozní agentura se státní podporou. Zaměřuje se na pojištění politických a komerčních rizik spojených s vývozem zboží, služeb a investic z České republiky. Mezi nejčastěji pojišťovaná politická rizika patří administrativní či legislativní opatření země dlužníka zabraňující ve splácení. Dále pak politické události v zemi dlužníka v podobě revolucí, válek nebo generálních stávek. V případě komerčních rizik se jedná například o platební neschopnost nebo o odepření zaplacení pohledávky.

Některé jedinečné produkty EGAP

Mnohaleté zkušenosti skupiny ARFiN v oblasti pojištění komerčních rizik a pojištění pohledávek jsou tak k dispozici stávajícím i novým klientům. A to včetně mezinárodního přesahu – ARFiN BROKER je členem globální skupiny AU Group, světové jedničky mezi specializovanými makléři s přístupem k řadě specializovaných produktů po celém světě.

Můžeme pomoci pokrýt speciální produkty jak prostřednictvím zahraničních řešení, tak nabídkou služeb EGAP. Spojení komerčního pojištění a exportního zastoupení je zejména u náročných a velkých projektů standardní,“ shrnuje Luděk Obadal, obchodní ředitel specializovaného makléře ARFiN BROKER.

Jaké jsou hlavní benefity nově uzavřeného partnerství s pojišťovnou EGAP?