Buďte v obraze! Sledujte zpravodajství o aktuálním ekonomickém vývoji v tuzemsku i ve světě v sekci Novinky nebo se přihlaste k odběru našeho bezplatného Newsletteru.

MENU

Světová ekonomika v prvním čtvrtletí 2024: zpátky v realitě, nárůst insolvencí a volební rok

Rok 2023 se nesl ve znamení návratu do reality: silný post-kovidový růst z let 2021 a 2022 je minulostí a dluhy vytvořené v období pandemie bylo nutné splatit, což dokládá i loňský 7% nárůst insolvenčního indexu společnosti Allianz Trade. A současnost? Očekává se, že počet insolvencí letos celosvětově vzroste o 10 %. Růst HDP zůstane jen mírný a bude činit v globálním měřítku přibližně 2,3 % (oproti 2,7 % v roce 2023).

15.5.2024

Klíčovým ukazatelem pro vývoj světové ekonomiky budou politická rizika.

Vývoj ovlivní zejména tyto 3 faktory:

 

Kterým zemím nejvýrazněji kleslo hodnocení?

  1. Izrael ze 3 na 4 (válka, úrokové sazby, inflace)
  2. Niger z 8,25 na 9 (státní převrat a mezinárodní sankce)

 

Podívejte se na AU Group G-Grade, globální analýzu rizika zemí. Stáhněte si soubor s detailním rozborem ekonomické situace ve všech regionech světa za první čtvrtletí roku 2024. Pokud vás zajímá víc o tom, jak G-Grade funguje, projděte si také jednu z aktualit na našem webu.

 

O společnosti AU Group

AU Group je nezávislým mezinárodním makléřem specializovaným na obchodní pohledávky. Cílem skupiny je pomáhat firmám optimalizovat obchodní pohledávky a podporovat růst. ARFiN je součástí této celosvětové sítě od roku 2013. Svým partnerům nabízí produkty ochraňující jejich obchodní aktivity před politickými riziky v Evropě i ve světě.