Buďte v obraze! Sledujte zpravodajství o aktuálním ekonomickém vývoji v tuzemsku i ve světě v sekci Novinky nebo se přihlaste k odběru našeho bezplatného Newsletteru.

MENU
Pojištění pohledávek

Jaká opatření dosud přijaly specializované pojišťovny?

Pojišťovny pohledávek reagují na aktuální ekonomickou situaci a nelichotivé predikce konkrétními opatřeními. Je jisté, že budou přicházet v několika vlnách a s různou intenzitou. Proto se snažíme je pro vás mapovat a pravidelně o nich informovat. Myslíme si, že je důležité, abyste měli stálý přehled, mohli kroky jednotlivých pojišťoven mezi sebou porovnat a adekvátně reagovat.

23.4.2020, Tomáš Jurík, Luděk Obadal

Oficiálně oznámené kroky jednotlivých pojišťoven:

Euler Hermes:

Coface:

EH, Atradius, Coface:

Další opatření bez oficiální komunikace:

Co doporučujeme:

  • Aktivně komunikujte se svou pojišťovnou. Snažte se zjistit co nejvíce aktuálních informací, které mohou ovlivnit pojistnou smlouvu do budoucna.
  • V případě, že nemáte v rámci firmy dostatečné kapacity na zastřešení takové komunikace, včetně veškeré operativy týkající se vašich stávajících limitů a jejich případných redukcí, oslovte specializovaného makléře. V případě, že se touto myšlenkou reálně zabýváte, vyberte si partnera, který je schopen zastřešit i každodenní operativu a má na to dostatečné know-how a kapacity. V následujících týdnech a měsících dojde k významnému nárůstu těchto činností.
  • Pokud jste zároveň odběratel, na kterého jsou vystaveny limity a měli jste dobré výsledky v roce 2019, doporučujeme, abyste své výsledky doručili v co nejkratším čase pojišťovnám pohledávek. Dobrý rok 2019 by mohl pomoci zlepšit hodnocení a rizikovou kategorii. Mohli byste tak pomoci eliminovat riziko redukcí limitů.
  • Totéž samozřejmě platí v případě vašich odběratelů. Dobré výsledky v roce 2019 mohou pomoci ke zlepšení ratingu (resp. alespoň k jeho stabilizaci) a snížit tak riziko redukce limitů na odběratele, se kterými aktivně spolupracujete.
V případě konkrétních dotazů se prosím obraťte na nás.