Buďte v obraze! Sledujte zpravodajství o aktuálním ekonomickém vývoji v tuzemsku i ve světě v sekci Novinky nebo se přihlaste k odběru našeho bezplatného Newsletteru.

MENU
Pojištění pohledávek

ARFiN BROKER v roce 2021 s rekordním 35% růstem

Rekordní rok v pojištění pohledávek. Skupina ARFiN BROKER má za sebou výsledkově velmi vydařené období. Během druhého roku pandemie zabezpečila svým klientům pojištění transakcí v objemu 1,5 mld. eur. Pobočky v Česku a na Slovensku tak zaznamenaly nárůst obratu o 35 % ve srovnání s předešlým rokem. Za dobu svého působení v obou zemích pak společnost získala již 6% podíl na makléřském trhu pojištění pohledávek. Svůj podíl chce firma nadále navyšovat.

7.6.2022, Vladimír Jäger

Akcelerace obchodních aktivit skupiny se projevila v růstu klientského portfolia. Na Slovensku jej dnes tvoří více než 20 společností využívajících produkt pojištění pohledávek. Na obou trzích se pak skupina stará o téměř stovku spokojených firem. Pojištěný obrat těchto společností činil v roce 2021 téměř 1,5 mld. eur. Skupina ARFiN dosáhla retence na úrovni 97 % a potvrdila tak, že specializované poradenství zajišťované profesionály s dlouholetými zkušenostmi přímo z pojišťoven pohledávek je pro klienty velmi atraktivní. Za spokojeností klientů a velmi nízkou ochotou svého makléře měnit stojí především nadstandardní servis.

V současné době se na řešení obchodních případů svých klientů v rámci celé skupiny podílí sedm lidí. ARFiN BROKER na obou trzích zajišťuje plný servis, včetně Account Managementu a Back Office. „Na základě požadavků našich klientů jsme schopni zastřešit kompletní operativu od limitů přes všechny typy hlášení, řešení polhůtních pohledávek až po pojistné události. Jak s oblibou říkáme, tendrem naše služba klientům teprve začíná,“ zdůrazňuje Tomáš Jurík, Managing Partner společnosti ARFiN Broker Slovakia.

V roce 2021 skupina dosáhla obratu téměř 250 tisíc eur. Letos má ARFiN BROKER ambici atakovat 10% podíl na trhu pojištění pohledávek zastřešeném makléři. Portfolia pojišťoven pohledávek dnes organicky rostou rekordním tempem, což výrazně ovlivňuje zejména enormní inflace. Již na konci roku 2021 se navíc začaly v Česku a na Slovensku projevovat příznaky „odloženého“ růstu insolvencí. „Po odeznění vládních pobídek a speciální ochrany před věřiteli lze očekávat, že v roce 2022 dojde k dalšímu růstu. To by mělo logicky zvýšit zájem o produkt pojištění pohledávek, podobně jako se to cyklicky děje po každém krizovém období,“ připomíná Tomáš Jurík.

Skupina ARFiN vloni úspěšně dokončila registraci slovenské pobočky, a tak od roku 2021 působí i na slovenském trhu s lokální licencí. Zároveň svůj tým rozšířila o Kamila Kunca, zkušeného obchodníka na trhu s pojištěním pohledávek. Prostřednictvím své české licence se o klienty na Slovensku staral ARFiN BROKER ale již od dubna 2019.

ARFiN Group je skupina poskytující klientům služby v oblasti pojištění pohledávek a prodeje firem (M&A). ARFiN BROKER je členem sítě největšího specializovaného makléře v oblasti krytí obchodního rizika AU Group, která byla založena v roce 1929. Prostřednictvím svých poboček a partnerů působí ve 40 zemích světa a pokrývá obchodní transakce, jejichž výše přesahuje 300 mld. eur.